Възползвайте се от услугата "Попълване на данъчна декларация за физически лица" на преференциална цена.
Изчислете работната си заплата, сумите на удръжките за осигуровки и данъци.
Изчислете дължимата законна лихва по всяко задължение.
Изчислете дължимата лихва по предоставени или получени заемни средства.
Място за консултации и дусксии по спорни казуси. 
Сливането на НАП и Агенция "Митници" се отлага
Сливането на Агенция "Митници" с НАП се отлага, защото двете звена са работили добре през последния месец, стана ясно от стенограмата от вчерашното заседание на МС.

"Преди две седмици заплаших НАП и "Митници" да ги сливаме, "Митниците" са събрали 58 милиона повече, така че няма да търсим днес, както се казва, такава реформа, ще ги оставим", обяснил пред министрите си премиерът Бойко Борисов.

Въпреки че още при първите резултати за изпълнението на бюджета за първото тримесечие финансовият министър Владислав Горанов обяви, че митничарите са събрали повече приходи, Борисов ги критикува за корупция и пропускането на контрабандни стоки през граничните пунктове. Според премиера това е накарало служителите

да се "постреснат" и вече работели по-добре

Преди два дни Борисов каза, че в митниците се монтирали камери по примера на записващите устройства в патрулките на катаджиите, които заснемат проверките на шофьорите. "Дал съм им шанса да се докажат, защото едно сливане,

една подобна реформа е време, средства, стрес

ако щете. Така че те имат шанса да се докажат. Ако така вървят приходите, ще е добре", казал още Борисов пред министрите. Той обаче напомнил, че по-големите приходи не означават увеличаване на разходите. "Те отиват да пълнят дупката в бюджета и да покриваме дефицита", отсякъл премиерът.

"В документа, с който формирахме правителството, е записано, че след анализ ще се прецени доколко е разумно обединяването и създаването на единен орган за приходите", коментира от своя страна финансист №1 Владислав Горанов. По думите му резултатите, които давали и двете агенции, били "окуражителни за първите месеци на годината". "По окончателни данни към 31 март има 218 млн. лв. излишък с натрупване - нещо, което не е постигнато от предкризисните времена. Доста повече средства са постъпили в бюджета", похвали се Горанов.

Митничарите вече ще имат полицейски функции, като издирване и конвоиране на лица, извършващи контрабанда или измами с ДДС, реши още вчера МС, като одобри поправки в закона за агенцията. Новата разпоредба цели по-голяма бързина и ефективност при разкриването на престъпления, свързани с неплащането на акциз и ДДС в големи размери.


Назад
Опознай счетоводството за да го обикнеш!

Как да плащаме по-малко данъци и осигуровки?
Какви декларации трябва да подадем, за да ползваме данъчно облекчение? Как да избегнем глоба, ако сме в нарушение?
Вълнуващи и досадни едновременно въпроси, които си задава всеки предприемач и всеки човек, който плаща данъци и осигуровки.
Ако ровенето в нормативната уредба и заиграването с цифрите не са вашата страст - попитайте ни - на нас цифрите ни говорят. Ние свободно плуваме в океана на българското и международно данъчно и осигурително законодателство.

За кого е създаден този счетоводин портал?
За всички хора, които не са счетоводители, финансисти или юристи. За всички, които имат близки срещи с НАП, НОИ, общини и други държавни институции. Както и за всички, които са доверили счетоводството си на финансов специалист, но той им говори на непознат език.

Нашата мисия е да помогнем да хората, които не са финансисти или юристи по образование да разберат основните принципи на счетоводството и данъчното облагане. 

Целта ни е да „преведем” сложната счетоводна и данъчна терминология на разбираем език, да помогнем на хората да разберат своите права и задължения свързани с данъците и счетоводството. Нашият сайт е насочен и към ръководители и мениджъри, които се сблъскват с проблеми от счетоводен и данъчен характер.Научете повече за нас
Правилно ли е фирмите да декларират кои активи се ползват за лични нужди?
Да, редно е. Който ползва фирмено имущество, трябва да плаща данък.
Не, не е редно. Само ще се увеличи бюрокрацията.
Няма смисъл, който е укривал данъци, ще продължава да ги укрива.
Нямам мнение.
Работя в областта на сивата икономика, никога нищо не декларирам пред НАП.