Страница 1 от 1

Срок за болничен

МнениеПубликувано на: 10 Окт 2013, 09:38
от vasi85
Здравейте!

В какъв срок трябва да представя болничния лист на работодателя си?

Re: Срок за болничен

МнениеПубликувано на: 10 Окт 2013, 09:57
от V.Ivanova
Здравейте!
Срокът за представяне на болничният лист е два дни от издаването му. Ако нямате възможност да спазите срока сте длъжна поне да уведомите работодателя си, за временната Ви неработоспособност.
В "Наредба за медицинската експертиза на работоспособността" чл.9, ал.2 е регламентиран въпроса с този срок.

Поздрави!