Възползвайте се от услугата "Попълване на данъчна декларация за физически лица" на преференциална цена.
Изчислете работната си заплата, сумите на удръжките за осигуровки и данъци.
Изчислете дължимата законна лихва по всяко задължение.
Изчислете дължимата лихва по предоставени или получени заемни средства.
Място за консултации и дусксии по спорни казуси. 
По 144,5 млн. лв. ще пести бизнесът годишно от намаляване на бюрокрацията

По 144,5 млн. лв. ще спестят фирмите годишно от отпадането на излишната бюрокрация в сегашната законова база. Това става възможно, след като кабинетът прие трети План за действие за намаляване на административната тежест за бизнеса с 30% до край на 2017 г.

От изготвения от икономическото министерство проект за намаляване на административната тежест става ясно, че излишната бюрокрация е в размер на над 70% и струва на фирмите 385 млн. лв. годишно, в това число и 270 млн. лв., транспонирани от европейското законодателство. Заедно с представители на бизнеса са били изследвани Законът за акцизите, Законът за данъчните складове, Законът за техническите изисквания към продуктите, Законът за подпомагане на земеделските производители, Законът за автомобилните превози, Законът за лекарствените продукти, Законът за насърчаване на заетостта, Законът за статистиката и др., както и свързани с тях поднормативни и европейски актове.

Според приетия от правителството план, трябва да отпаднат общо 130 бюрократични изисквания в 16 закона, 130 подзаконови акта и 129 свързани акта от европейското законодателство. Предвиждат се и мерки като намаляване на срока за услугите, опростяване на процедурите и отпадане на изискуеми документи, подаване на документи по електронен път, обмен на информация между институциите по служебен път, разработване на инструкции и образци, публикуване на документи по интернет и др.

Най-голям ефект за намаляване на администрирането за фирмите имат мерките, свързани с обмена на информация между институциите и НАП и Агенцията по вписванията, както и мерки, за които отговарят министерствата на финансите и на земеделието.

Документът е обвързан с ангажимента на България пред Европейската комисия да сведе до минимум ненужното администриране за предприемачите.


Назад
Опознай счетоводството за да го обикнеш!

Как да плащаме по-малко данъци и осигуровки?
Какви декларации трябва да подадем, за да ползваме данъчно облекчение? Как да избегнем глоба, ако сме в нарушение?
Вълнуващи и досадни едновременно въпроси, които си задава всеки предприемач и всеки човек, който плаща данъци и осигуровки.
Ако ровенето в нормативната уредба и заиграването с цифрите не са вашата страст - попитайте ни - на нас цифрите ни говорят. Ние свободно плуваме в океана на българското и международно данъчно и осигурително законодателство.

За кого е създаден този счетоводин портал?
За всички хора, които не са счетоводители, финансисти или юристи. За всички, които имат близки срещи с НАП, НОИ, общини и други държавни институции. Както и за всички, които са доверили счетоводството си на финансов специалист, но той им говори на непознат език.

Нашата мисия е да помогнем да хората, които не са финансисти или юристи по образование да разберат основните принципи на счетоводството и данъчното облагане. 

Целта ни е да „преведем” сложната счетоводна и данъчна терминология на разбираем език, да помогнем на хората да разберат своите права и задължения свързани с данъците и счетоводството. Нашият сайт е насочен и към ръководители и мениджъри, които се сблъскват с проблеми от счетоводен и данъчен характер.Научете повече за нас
Правилно ли е фирмите да декларират кои активи се ползват за лични нужди?
Да, редно е. Който ползва фирмено имущество, трябва да плаща данък.
Не, не е редно. Само ще се увеличи бюрокрацията.
Няма смисъл, който е укривал данъци, ще продължава да ги укрива.
Нямам мнение.
Работя в областта на сивата икономика, никога нищо не декларирам пред НАП.